השתלות שיניים

השתלות שיניים בהתאמה אישית לכל מטופל

השתלות שיניים הן הטיפול המרכזי והמועדף כיום במקרים של אובדן שיניים כתוצאה ממחלה או תאונה, והן הולכות ומחליפות פתרונות קודמים כמו כתרים או תותבות.
היתרון הבולט בהשתלת שיניים הוא יצירת מראה ותחושה של שן טבעית, אשר מאפשרת נגיסה ולעיסה רגילה ומחזירה למטופל תחושת בטחון ויכולת תפקוד מלאה.

ישנן מספר שיטות לביצוע השתלות שיניים והשיטה המתאימה ביותר לכל מטופל תלויה בכמות השתלים הדרושים ובצפיפות העצם הייחודית לכל פה.
שיטות חדשות להשתלת שיניים מפותחות כל הזמן וטכנולוגיות חדשות מקלות על הטיפול ומגבירות את סיכויי ההצלחה.

השתלות שיניים

השתלת שיניים רב שלבית

שיטה זו כוללת מספר שלבים:

  • שלב ההשתלה – הליך ניתוחי במסגרתו מוחדרים השתלים ו"נקברים" בתוך העצם
  • שלב המתנה בן מספר חודשים – במהלכו מתבצע תהליך טבעי של חיבור בין העצם לשתל
  • שלב החשיפה – ניתוח נוסף לחשיפת השתל מתוך העצם בתוכה נקבר

השתלת שיניים חד שלבית

תהליך השתלה המתבצע ביום אחד. בתהליך זה קצה השתל נשאר חשוף בתוך הפה ומכוסה במעין כיפה המאפשרת החלמה. לאחר תקופת המתנה לריפוי והחלמה, יוצרים כתר מעל השתל עד לשיקום מלא. זהו תהליך מהיר יותר אך מתאים רק למטופל בריא לחלוטין ובעל צפיפות עצם גבוהה

העמסה מיידית

הליך בו הכתר מולבש על השתל כבר ביום ההשתלה. שיטה זו חוסכת את הצורך בשלב ההמתנה להרכבת הכתר ומאפשרת מראה אסתטי תוך יום אחד והחלמה מהירה תוך מינימום סיכון לסיבוך או לדחיית השתל.

שיטת ALL ON 4

שיטה המתאימה לאנשים שחסר להם רצף של שיניים במסגרתה משתילים 4 שיניים במקומות אסטרטגיים ועליהן מרכיבים מערכת שיניים מוברגת וקבועה.

מה קורה אחרי ההשתלה

התגובה של רוב האנשים לתהליכי השתלות שיניים אינה דרמטית והיא כוללת נפיחות מקומית וכאב שניתן לטיפול במשככי כאבים הקיימים בכל בית. ככל שהליך ההשתלה יותר מורכב, כך יתכנו יותר תופעות לוואי. גם להתנהגות המטופל לפני ואחרי הטיפול, יש תפקיד משמעותי בהחלמה.
חשוב להקפיד על היגיינת פה, לקחת אנטיביוטיקה למניעת זיהום ולפעול בהתאם להוראות הרופא עד להחלמה מלאה.
חשוב במיוחד להימנע מעישון, אשר הוכח כמאט את תהליך ההחלמה ומגביר סיכון לסיבוכים שיפגעו בהצלחת התהליך.